decoration

Webinary

Program Stop Smog - sfinansuj czyste powietrze w swojej gminie.

zapis webinarium z dnia 25.06.2020r.

Program Stop Smog. Dlaczego warto z niego skorzystać i jak? O tym i wielu innych kwestiach można usłyszeć podczas webinarium z Przemysławem Hofmanem i Marcinem Jaczewskim z Ministerstwa Rozwoju.

Czytaj więcej

Jak stworzyć dobry wniosek o fundusze na niskoemisyjną transformację?

zapis webinarium z dnia 4.06.2020r.

Samorządy są kluczowe na froncie walki ze smogiem i to one ponoszą w tej kwestii ogromną odpowiedzialność. Planując działania dotyczące redukcji smogu i poprawy jakości powietrza samorządy mogą korzystać z wielu instrumentów wsparcia. Jakich i gdzie je znaleźć? Sylwia Słomiak podczas webinarium dzieli się swoją wiedzą z zakresu pozyskiwania funduszy jak i zarządzania projektami.

Czytaj więcej

Edukacja - pierwszy krok w walce o czyste powietrze.

Webinarium z dnia 27.05.2021r.

do rozwiązania złożonych problemów potrzeba o wiele więcej, niż tylko zakazów. Pierwszym krokiem do zmiany powinna być edukacja. Ale jak edukować? Kogo? Skąd brać na to pomysły i środki? Na te i inne pytania odpowiadamy w trakcie naszego webinarium. Podczas spotkania Artur Wieczorek dzieli się inspiracjami z Polski i ze świata, pokazując dobre praktyki i pomysły.

Czytaj więcej

Dlaczego należy brać pod uwagę globalne megatrendy?

zapis webinarium z dnia 27.04.2021

Zmiana klimatu i smog to dwa ważne wyzwania, z którymi się mierzymy. Ich cechą wspólną jest to, że są przede wszystkim konsekwencją pozyskiwania energii za pomocą spalania. Szukając rozwiązań powinniśmy myśleć systemowo, aby próbując rozwiązywać jeden problem, nie pogarszać drugiego. Temu, oraz najlepiej rokującym rozwiązaniom, przyglądaliśmy się na naszym spotkaniu.

Czytaj więcej

Analizy i raporty

Program "Czyste Powietrze"

Prezentacja z dnia 13.01.2021r.

Prezentacja pokazana uczestniczkom i uczestnikom programu LeadAIR przez Dorotę Kowalczyk, Kierownika Wydziału Programowego z Departamentu Czyste Powietrze.

Czytaj więcej

Odnawialne źródła energii - technologie i inspiracje.

Prezentacja z dnia 25.11.2021r.

Prezentacja przedstawiona podczas warsztatów programu LeadAIR przez Jakuba Sokołowskiego z Instytutu Badań Strukturalnych.

Czytaj więcej

Stan ciepłownictwa i ogrzewnictwa w Polsce.

Prezentacja z dnia 24.10.2020r.

Prezentacja przedstawiona podczas warsztatów programu LeadAIR przez Andrzeja Rubczyńskiego i Piotra Kleinschmidta z Forum Energii.

Czytaj więcej

Ubóstwo energetyczne w Polsce.

Prezentacja z dnia 15.01.2021r.

Prezentacja przedstawiona podczas warsztatów programu LeadAIR przez Jakuba Sokołowskiego z Instytutu Badań Strukturalnych.

Czytaj więcej