decoration

Webinary

Ciepłownictwo bliskiej i dalekiej przyszłości

zapis webinarium z dnia 24.10.2022

Podczas naszego webinarium postaramy się spojrzeć na ciepłownictwo i ogrzewnictwo z dwóch perspektyw, krótko- i długoterminowej. Przedstawimy dwie prezentacje, które będą starały się odpowiedzieć na pytania, co zrobić już teraz, aby przetrwać najbliższy i kolejne sezony grzewcze oraz co zrobić, aby na przestrzeni kilkunastu lat ciepło było dostępne w racjonalnej cenie, nie podlegało perturbacjom rynku paliw i wpływom geopolitycznym.

Czytaj więcej

Jak rozwijać miejską sieć ładowania pojazdów elektrycznych

zapis webinarium z dnia 13.07.2022

Jeżeli chcemy osiągnąć cel neutralności klimatycznej Europy do roku 2050, musimy do tego czasu niemal całkowicie zdekarbonizować większość sektorów gospodarki, w tym transport drogowy. Oznacza to, że w najbliższych latach samochody spalinowe będą coraz szybciej wypierane przez pojazdy elektryczne. Podczas spotkania Jacek Mizak zaprezentował kluczowe wnioski z najnowszego raportu Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych.

Czytaj więcej

Smog i klimat - przemyślane działania dla przyszłości

zapis webinarium z dnia 11.05.2022

Lokalne inwestycje w poprawę efektywności energetycznej czy rozwijanie OZE to dziś nie tylko działania poprawiające jakość powietrza czy zmniejszające emisje gazów cieplarnianych. Muszą być również rozpatrywane w kontekście zmniejszania zależności od paliw kopalnych, w szczególności z Rosji. Debata organizowana przez Forum Energii oraz Eco-Miasto.

Czytaj więcej

Edukacja - pierwszy krok w walce o czyste powietrze.

Webinarium z dnia 27.05.2021r.

do rozwiązania złożonych problemów potrzeba o wiele więcej, niż tylko zakazów. Pierwszym krokiem do zmiany powinna być edukacja. Ale jak edukować? Kogo? Skąd brać na to pomysły i środki? Na te i inne pytania odpowiadamy w trakcie naszego webinarium. Podczas spotkania Artur Wieczorek dzieli się inspiracjami z Polski i ze świata, pokazując dobre praktyki i pomysły.

Czytaj więcej

Dlaczego należy brać pod uwagę globalne megatrendy?

zapis webinarium z dnia 27.04.2021

Zmiana klimatu i smog to dwa ważne wyzwania, z którymi się mierzymy. Ich cechą wspólną jest to, że są przede wszystkim konsekwencją pozyskiwania energii za pomocą spalania. Szukając rozwiązań powinniśmy myśleć systemowo, aby próbując rozwiązywać jeden problem, nie pogarszać drugiego. Temu, oraz najlepiej rokującym rozwiązaniom, przyglądaliśmy się na naszym spotkaniu.

Czytaj więcej

Ochrona powietrza w planowaniu miast.

zapis webinarium z dnia 23.04.2021

Tematem seminarium są urbanistyczne aspekty ochrony powietrza. Z webinarium dowiecie się jakie elementy zagospodarowania wpływają na jakość powietrza, w jaki sposób można poprawiać jakość powietrza w mieście, m.in. poprzez rozbudowę infrastruktury technicznej, ograniczenia w ruchu pojazdów czy stosowaniu zieleni miejskiej.

Czytaj więcej

Smog - czy i jak wpływa na nasze życie?

zapis webinarium z dnia 17.02.2021r.

Jak to, czym oddychamy wpływa na jakość naszego zdrowia? Podczas webinarium prof. Artur Badyda opowiedział o przyczynach i źródłach smogu, najważniejszych substancjach szkodliwych, skutkach zdrowotnych oddychania zanieczyszczonym powietrzem oraz o działaniach kluczowych dla eliminacji smogu w miastach.

Czytaj więcej

Program Stop Smog - sfinansuj czyste powietrze w swojej gminie.

zapis webinarium z dnia 25.06.2020r.

Program Stop Smog. Dlaczego warto z niego skorzystać i jak? O tym i wielu innych kwestiach można usłyszeć podczas webinarium z Przemysławem Hofmanem i Marcinem Jaczewskim z Ministerstwa Rozwoju.

Czytaj więcej
Zobacz więcej