decoration

Webinary

Edukacja - pierwszy krok w walce o czyste powietrze.

Webinarium z dnia 27.05.2021r.

do rozwiązania złożonych problemów potrzeba o wiele więcej, niż tylko zakazów. Pierwszym krokiem do zmiany powinna być edukacja. Ale jak edukować? Kogo? Skąd brać na to pomysły i środki? Na te i inne pytania odpowiadamy w trakcie naszego webinarium. Podczas spotkania Artur Wieczorek dzieli się inspiracjami z Polski i ze świata, pokazując dobre praktyki i pomysły.

Czytaj więcej

Dlaczego należy brać pod uwagę globalne megatrendy?

zapis webinarium z dnia 27.04.2021

Zmiana klimatu i smog to dwa ważne wyzwania, z którymi się mierzymy. Ich cechą wspólną jest to, że są przede wszystkim konsekwencją pozyskiwania energii za pomocą spalania. Szukając rozwiązań powinniśmy myśleć systemowo, aby próbując rozwiązywać jeden problem, nie pogarszać drugiego. Temu, oraz najlepiej rokującym rozwiązaniom, przyglądaliśmy się na naszym spotkaniu.

Czytaj więcej

Ochrona powietrza w planowaniu miast.

zapis webinarium z dnia 23.04.2021

Tematem seminarium są urbanistyczne aspekty ochrony powietrza. Z webinarium dowiecie się jakie elementy zagospodarowania wpływają na jakość powietrza, w jaki sposób można poprawiać jakość powietrza w mieście, m.in. poprzez rozbudowę infrastruktury technicznej, ograniczenia w ruchu pojazdów czy stosowaniu zieleni miejskiej.

Czytaj więcej

Smog - czy i jak wpływa na nasze życie?

zapis webinarium z dnia 17.02.2021r.

Jak to, czym oddychamy wpływa na jakość naszego zdrowia? Podczas webinarium prof. Artur Badyda opowiedział o przyczynach i źródłach smogu, najważniejszych substancjach szkodliwych, skutkach zdrowotnych oddychania zanieczyszczonym powietrzem oraz o działaniach kluczowych dla eliminacji smogu w miastach.

Czytaj więcej

Program Stop Smog - sfinansuj czyste powietrze w swojej gminie.

zapis webinarium z dnia 25.06.2020r.

Program Stop Smog. Dlaczego warto z niego skorzystać i jak? O tym i wielu innych kwestiach można usłyszeć podczas webinarium z Przemysławem Hofmanem i Marcinem Jaczewskim z Ministerstwa Rozwoju.

Czytaj więcej

Jak stworzyć dobry wniosek o fundusze na niskoemisyjną transformację?

zapis webinarium z dnia 4.06.2020r.

Samorządy są kluczowe na froncie walki ze smogiem i to one ponoszą w tej kwestii ogromną odpowiedzialność. Planując działania dotyczące redukcji smogu i poprawy jakości powietrza samorządy mogą korzystać z wielu instrumentów wsparcia. Jakich i gdzie je znaleźć? Sylwia Słomiak podczas webinarium dzieli się swoją wiedzą z zakresu pozyskiwania funduszy jak i zarządzania projektami.

Czytaj więcej

Ubóstwo energetyczne. Opis zjawiska w Polsce i sposoby przeciwdziałania.

zapis webinarium z dnia 21.05.2020r.

Gościem webinarium jest Jakub Sokołowski. Doktorant na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 8 lat pracuje w sektorze energetycznym. W Instytucie Badań Strukturalnych zajmuje się głównie zagadnieniem ubóstwa energetycznego. Członek Komitetu Zarządzającego Akcji COST poświęconej ubóstwu energetycznemu w Europie.

Czytaj więcej

OZE w gminie. Dostępne technologie i inspiracje.

Zapis webinarium z dnia 9.04.2020r.

Jeśli nie fotowoltaika, to co? To pytanie zadaliśmy Marcinowi Ściganowi. Webinarium ma na celu przedstawienie spektrum „zielonych” rozwiązań dla samorządów, które warto rozważyć w najbliższych latach, opracowując plany, strategie i priorytety. Przytoczone zostały ciekawe liczby i dane, które świadczą o tym, że w Polsce zapanowała moda na OZE.

Czytaj więcej