decoration

Webinary

Rola umów OZE i energetyki obywatelskiej na drodze do neutralności klimatycznej miast

zapis webinarium z dnia 11.05.2023

Zaangażowanie nowych podmiotów w przeprowadzenie sprawiedliwej i efektywnej transformacji energetycznej w miastach jest kluczowe. Aktywna rola mieszkańców i wykorzystanie potencjału lokalnego przemysłu może pomóc samorządom w osiągnięciu neutralności klimatycznej i czystego powietrza.

Czym są umowy bezpośrednie na zakup energii ze źródeł odnawialnych (umowy PPA)? Jak działa prosument zbiorowy oraz wirtualny? W jaki sposób upowszechnienie tych rozwiązań może poprawić sytuację odbiorców energii i obniżyć koszty produkcji na poziomie lokalnym?

Czytaj więcej

„Kryzys energetyczny – rozwiązania prawne dla samorządów” 

zapis webinarium z dnia 02.03.2022

Trwający kryzys energetyczny stawia polskie samorządy przed licznymi wyzwaniami. Dziś kluczowa jest poprawa efektywności energetycznej, oszczędzanie energii i inwestycje w lokalne OZE. Miasta realizują projekty borykając się z niejasnymi regulacjami prawnymi.

Czytaj więcej

Samorządowe strategie dla przyszłości

zapis prezentacji z dnia 15.09.2022

Działania samorządów są kluczem, aby w dynamicznie zmieniających się okolicznościach reagować w przemyślany i skuteczny sposób. Miasta muszą być odporne, bezpieczne, dostępne i zielone. Jak wobec wielu wyzwań, niepewności i wysokich oczekiwań przeprowadzić transformację?  Jak dbać o dialog i angażować mieszkańców w ambitne inicjatywy? Czy zwiększanie ambicji klimatycznych jest możliwe przy drastycznie rosnących cenach?

Czytaj więcej

Ciepłownictwo bliskiej i dalekiej przyszłości

zapis webinarium z dnia 24.10.2022

Podczas naszego webinarium postaramy się spojrzeć na ciepłownictwo i ogrzewnictwo z dwóch perspektyw, krótko- i długoterminowej. Przedstawimy dwie prezentacje, które będą starały się odpowiedzieć na pytania, co zrobić już teraz, aby przetrwać najbliższy i kolejne sezony grzewcze oraz co zrobić, aby na przestrzeni kilkunastu lat ciepło było dostępne w racjonalnej cenie, nie podlegało perturbacjom rynku paliw i wpływom geopolitycznym.

Czytaj więcej

Jak rozwijać miejską sieć ładowania pojazdów elektrycznych

zapis webinarium z dnia 13.07.2022

Jeżeli chcemy osiągnąć cel neutralności klimatycznej Europy do roku 2050, musimy do tego czasu niemal całkowicie zdekarbonizować większość sektorów gospodarki, w tym transport drogowy. Oznacza to, że w najbliższych latach samochody spalinowe będą coraz szybciej wypierane przez pojazdy elektryczne. Podczas spotkania Jacek Mizak zaprezentował kluczowe wnioski z najnowszego raportu Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych.

Czytaj więcej

Smog i klimat - przemyślane działania dla przyszłości

zapis webinarium z dnia 11.05.2022

Lokalne inwestycje w poprawę efektywności energetycznej czy rozwijanie OZE to dziś nie tylko działania poprawiające jakość powietrza czy zmniejszające emisje gazów cieplarnianych. Muszą być również rozpatrywane w kontekście zmniejszania zależności od paliw kopalnych, w szczególności z Rosji. Debata organizowana przez Forum Energii oraz Eco-Miasto.

Czytaj więcej

Edukacja - pierwszy krok w walce o czyste powietrze.

Webinarium z dnia 27.05.2021r.

do rozwiązania złożonych problemów potrzeba o wiele więcej, niż tylko zakazów. Pierwszym krokiem do zmiany powinna być edukacja. Ale jak edukować? Kogo? Skąd brać na to pomysły i środki? Na te i inne pytania odpowiadamy w trakcie naszego webinarium. Podczas spotkania Artur Wieczorek dzieli się inspiracjami z Polski i ze świata, pokazując dobre praktyki i pomysły.

Czytaj więcej

Dlaczego należy brać pod uwagę globalne megatrendy?

zapis webinarium z dnia 27.04.2021

Zmiana klimatu i smog to dwa ważne wyzwania, z którymi się mierzymy. Ich cechą wspólną jest to, że są przede wszystkim konsekwencją pozyskiwania energii za pomocą spalania. Szukając rozwiązań powinniśmy myśleć systemowo, aby próbując rozwiązywać jeden problem, nie pogarszać drugiego. Temu, oraz najlepiej rokującym rozwiązaniom, przyglądaliśmy się na naszym spotkaniu.

Czytaj więcej
Zobacz więcej