decoration

Analizy i raporty

Edukacja - pierwszy krok w walce o czyste powietrze.

Podstawowym krokiem wprowadzania zmian powinna być edukacja. Jak to robić? Kogo edukować? Skąd brać na to pomysły i środki?
Na te i inne pytania odpowiadamy w naszej publikacji "Edukacja - pierwszy krok w walce o czyste powietrze. Przewodnik dla samorządów", którą przygotował dla nas Artur Wieczorek. W przewodniku można poszukać inspiracji o prowadzeniu kampanii informacyjno-edukacyjnych skierowanych do osób dorosłych, działaniach edukacyjnych skierowanych do młodzieży, źródłach finansowania działań edukacyjnych. Dostępne są również przykłady materiałów dydaktycznych i edukacyjnych np. scenariusze lekcji, podręczniki, zasoby, ogólnodostępne materiały filmowe – filmy edukacyjne z podziałem na grupy odbiorców. Na koniec można sprawdzić jak zaplanować kampanię, krok po kroku.

Czytaj więcej

Sposoby finansowania i przygotowywania wniosków przez JST.

Prezentacja z dnia 13.01.2021r.

Prezentacja przedstawiona podczas warsztatów programu LeadAIR przez Sylwię Słomiak, ekspertka w zakresie współpracy międzynarodowej i programów rozwojowych w zakresie transformacji energetycznej.

Czytaj więcej

Miasta w walce ze smogiem. Od czego zacząć?

Prezentacja z dnia 13.01.2021r.

Prezentacja przedstawiona podczas warsztatów programu LeadAIR przez Patryka Białasa, Dyrektora Działu Rozwoju Parku Naukowo-Technologicznego w Katowicach.

Czytaj więcej

Rządowy Program Stop Smog

Prezentacja z dnia 13.01.2021r.

Prezentacja przedstawiona podczas warsztatów programu LeadAIR przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Czytaj więcej

Oferta NFOŚiGW na rzecz zielonych inwestycji.

Prezentacja z dnia 13.01.2021r.

Prezentacja przedstawiona podczas warsztatów programu LeadAIR przez Martę Babicz z Departament Funduszy Zewnętrznych NFOŚiGW

Czytaj więcej

Europejski Zielony Ład - wymiar lokalny.

Prezentacja z dnia 13.01.2021r.

Prezentacja przedstawiona podczas warsztatów programu LeadAIR przez dr Anna Sobczak, Koordynator polityki ds. regionów węglowych w zakresie sprawiedliwej transformacji i Europejskiego Zielonego Ładu.

Czytaj więcej

Ubóstwo energetyczne w Polsce.

Prezentacja z dnia 15.01.2021r.

Prezentacja przedstawiona podczas warsztatów programu LeadAIR przez Jakuba Sokołowskiego z Instytutu Badań Strukturalnych.

Czytaj więcej

Stan ciepłownictwa i ogrzewnictwa w Polsce.

Prezentacja z dnia 24.10.2020r.

Prezentacja przedstawiona podczas warsztatów programu LeadAIR przez Andrzeja Rubczyńskiego i Piotra Kleinschmidta z Forum Energii.

Czytaj więcej
Zobacz więcej