decoration

U podstaw założeń programu LeadAIR leży przekonanie, że gotowym do walki o lepsze powietrze liderom i liderkom należy zapewnić kompleksowe wsparcie merytoryczne, podpowiadając rozwiązania, scenariusze działań, wspierając ich w szukaniu odpowiedzi oraz łącząc ich z odpowiednimi osobami i instytucjami. Tak przygotowani liderzy są w stanie wdrażać zauważalne zmiany i realnie wpływać na poprawę jakości powietrza w regionie.

Właśnie takie kompleksowe wsparcie zapewnia program LeadAIR. Dotychczas w projekcie LeadAIR udział wzięły 64 osoby z 32 miast - byli to samorządowcy, urzędnicy, prezesi spółek ciepłowniczych, przedstawiciele organizacji pozarządowych. Chcemy, aby historie naszych liderek i liderów były inspiracją i motywacją dla wszystkich, którzy chcieliby swoją codzienną pracą wpływać na swoje otoczenie i jakość powietrza. Poznajcie ich i dowiedzcie jak jak LeadAir wpłynął na ich życie i pracę.

1 edycja - 2020

2 edycja - 2020

3 edycja - 2022

Zdaniem uczestników

Monika Wasilewska-Śliwińska - Inspektor ds. ochrony środowiska w Lidzbarku (II edycja)

Udział w programie LeadAir to niesamowita okazja do zdobycia wiedzy, inspiracji do działań, wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy z innymi samorządami walczącymi o czyste powietrze. To także wsparcie ekspertów w zakresie planowania, wdrażania i finansowania poprawy jakości powietrza.

Szymon Chojnowski – Zastępca Prezydenta Świdnicy (I edycja)

Program LeadAir to bardzo wartościowy projekt. Po programie zmianę widzę przede wszystkim u siebie - świadomość i wiedza nakręca mnie i mój zespół do działania. Poszukujemy kolejnych środków i projektów w celu dalszej walki o czyste powietrze.

Piotr Pałczyński – Zastępca Burmistrza Wągrowca (I edycja)

Udział w programie LeadAir to świetna okazja do wymiany doświadczeń między samorządowcami i nawiązania wzajemnej współpracy. Inspiracje i wskazówki, które pozyskaliśmy w trakcie trwania programu chcemy wdrażać w Wągrowcu.

Mariola Bolisęga - Zastępca Burmistrza Miasta Rydułtowy (II edycja)

Forum Energii realizując ten program inspiruje i motywuje miasta, ale przede wszystkim dodaje odwagi i energii nam samorządowcom do jeszcze efektywniejszej pracy na rzecz czystego powietrza!