decoration

Narada lokalna z samorządami o kosztach energii  

Za nami wyjątkowe wydarzenie – całodniowa narada lokalna o kosztach energii, którą mieliśmy przyjemność zorganizować z Fundacją Stocznia podczas I zjazdu szkoleniowego w ramach programu LeadAir. To była bardzo dobra okazja do dzielenia się wiedzą, doświadczeniem i dobrymi praktykami wraz z grupą przedstawicieli i przedstawicielek 18 samorządów reprezentujących gminy od Pomorza i Mazur, przez centralną Polskę, aż po Dolny i Górny Śląsk oraz Podkarpacie. Przedstawicielki Fundacji Stocznia zaprezentowały narzędzia, stworzone na potrzeby narad lokalnych. 

Maria Belina Brzozowska, koordynatorka projektu “Narada obywatelska o kosztach energii” oraz Maria Jagaciak z zespołu Stoczni rozmawiały o tym, jakie wyzwania związane z problemem ubóstwa energetycznego dostrzegają samorządy, jak na co dzień wspierają mieszkańców i jakie rozwiązania mogłyby pomóc tworzyć lokalne polityki zwiększające odporność gmin i ich mieszkańców na rosnące koszty energii – te ekonomiczne, jak i społeczne. 

Udział w rozmowie był doskonałą okazją do narady w wyjątkowym gronie, zebrania kolejnych rekomendacji, jak również zaproszenia do organizacji własnych spotkań w gminach, z których pochodzą uczestnicy i uczestniczki szkolenia. 

Bardzo dziękujemy za otwartość w dzieleniu się swoimi spostrzeżeniami, troskami i pomysłami na rozwiązania. To ważne, że w gronie samorządów uczestniczących w programie mogliśmy naradzić się wspólnie i rozpocząć oddolne formułowanie rekomendacji.  

Więcej informacji o naradach o kosztach energii: https://stocznia.org.pl/projekty/narada-obywatelska-o-kosztach-energii/