decoration

Zapraszamy na webinarium „Kryzys energetyczny – rozwiązania prawne dla samorządów” 


2.03.2023 r. 10:00-11:00 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny 


Trwający kryzys energetyczny stawia polskie samorządy przed licznymi wyzwaniami. Dziś kluczowa jest poprawa efektywności energetycznej, oszczędzanie energii i inwestycje w lokalne OZE. Miasta realizują projekty borykając się z niejasnymi regulacjami prawnymi. W trakcie webinarium ekspert Wojciech Modzelewski z ClientEarth omówi istniejące regulacje prawne, które mogą stanowić narzędzie dla lokalnych władz w walce z rosnącymi cenami energii, wesprzeć planowanie transformacji energetycznej oraz rozwój energetyki obywatelskiej. 

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli i przedstawicielki samorządów, którzy realizują działania na rzecz czystego powietrza, neutralności klimatycznej i transformacji energetycznej do udziału w wydarzeniu i aktywnej dyskusji na temat kluczowych wyzwań.  

Wydarzenie organizowane przez Forum Energii we współpracy z ClientEarth będzie pierwszym otwartym spotkaniem w ramach czwartej edycji programu LeadAir. 

Link do rejestracji: 

https://zoom.us/meeting/register/tJYtcuuurzsiEtcth_TN0x1Nwq_4FYKkoM5d


Wojciech Modzelewski 

Prawnik, Program Infrastruktura Paliw Kopalnych, ClientEarth  

Specjalizuje się w regulacyjnych aspektach sektora energetycznego, ze szczególnym uwzględnieniem OZE oraz gazu ziemnego. Autor raportu „Sieci – wąskie gardło polskiej transformacji energetycznej”. Przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą cywilnoprawnym środkom ochrony środowiska. Przed dołączeniem do zespołu Fundacji Client Earth, pracował dla międzynarodowych kancelarii prawnych oraz dla Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ- SYSTEM.