decoration

Konferencja programu LeadAir pt. „Miejskie strategie dla bezpieczeństwa energetycznego i neutralności klimatycznej” 

Wyzwania, przed którymi stoją miasta drastycznie się zmieniły – pandemia COVID-19, rosyjska agresja na Ukrainę, stan wyjątkowy w energetyce, coraz większe wydatki i coraz mniejsze budżety. Działania samorządów są kluczem, aby w dynamicznie zmieniających się okolicznościach reagować w przemyślany i skuteczny sposób. Miasta muszą być odporne, bezpieczne, dostępne i zielone.  

Jak wobec wielu wyzwań, niepewności i wysokich oczekiwań przeprowadzić transformację?  Jak dbać o dialog i angażować mieszkańców w ambitne inicjatywy? Jak myśleć o rozwoju i wielkoskalowych projektach przy drastycznie rosnących kosztach? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w gronie najlepszych ekspertów/ek z Polski i Europy. 

Wierzymy, że dzięki współpracy na poziomie europejskim i krajowym jesteśmy silniejsi i bardziej odporni na kryzys. W trakcie konferencji, w gronie 45 samorządów skupimy się na trzech kluczowych obszarach: inspirowaniu do ambitnych rozwiązań, dobrych praktykach i innowacyjnych projektach oraz współpracy samorządów na rzecz tworzenia lepszych polityk.  

Wiemy, że samorządy uczestniczące w programie LeadAir są gotowe do wdrażania skutecznych strategii i tworzenia lepszych warunków życia. Miasta, które z nami współpracują mogą stać się siłą napędową dla zmian na rzecz bezpieczeństwa energetycznego i neutralności klimatycznej                       w całym kraju. 

Konferencja „Miejskie strategie dla neutralności klimatycznej i bezpieczeństwa energetycznego”  skupi się na rozwiązaniach na rzecz klimatu i środowiska oraz rekomendacjach samorządów w zakresie polityki krajowej. Do udziału w konferencji zaprosiliśmy grono najlepszych ekspertów i ekspertek z Polski i Europy, m.in. z Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska KE, globalnej sieci burmistrzów C40 czy organizacji Local Governments for Sustainability Europe. Będą z nami również przedstawiciele i przedstawicielki Ministerstwa Klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W trakcie konferencji zadbamy o przestrzeń do dyskusji z prelegentami i prelegentkami. 

Zasady uczestnictwa 

Konferencja jest wydarzeniem dedykowanym miastom absolwenckim programu LeadAir, czyli przedstawicielom i przedstawicielkom 45 samorządów z całej Polski.